Off. WT den 28. maj 2016

Resultater

Brugsprøve
  • Bellis.     Ejer:  Dennis John Stentebjerg- Czuba
  • Birdsong`s Indiana Jones.  Ejer: Malene P. Andersen
  • Hillsbrook Luffe.   Ejer: Kitt Aalborg

Bedste hund i Brugsprøven:

Birdssong`s Indiana Jones og Hillsbrook Luffe fik begge 40 point, men Luffe blev, som yngste hund, placeret som bedste brugsprøve hund på dagen.

Begynderklasse
Kat. Nr. Hund Fører Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 Point Resultat Præmiering
20  Kenya Palle Rasmussen 20 20 16 20 20 96 Bestået 1. vinder
1 Cut'n Cordoza's I'm On Fire Jannie Frederiksen 19 20 20 20 17 96 Bestået 2. vinder
4  Latrifli Pia Bielefeldt 20 20 20 15 20 95 Bestået 3. vinder
3  Laberatos Beat Irene Meinertz 20 18 20 15 20 93 Bestået 4. vinder
29  Sagnlandets Napa Racer Jens Trane 20 18 13 19 20 90 Bestået 5. vinder
26  Lucky Labrador`s T. Woody Woodstock Tina Schilling Hansen 15 20 16 19 20 90 Bestået 6. vinder
6  Lucky Labrador`s A. Froxtrot Flindt Ole Rasmussen 20 18 18 13 20 89 Bestået 7. vinder
17  Hilderyth Josephin Peter Schou Andersen 18 19 15 18 19 89 Bestået  
21  Maxjan`s Aggie Lotte Andersen 20 5 18 19 20 82 Bestået  
7 Bonni Benedikte Winkelhorn 16 20 11 15 20 82 Bestået  
27  Brown Hunt`s Holly Joan Clausen 20 13 7 20 20 80 Bestået  
32  Mikamores Barnaby Louise Munchaus Adsbøl 15 19 6 20 20 80 Bestået  
11  Enjoy Nygaard`s I Belong to you Ken Markussen 18 8 16 18 20 80 Bestået  
14  Lucky Labrador`s A. Smiley Twiggy Maria Nielsen 15 18 10 17 20 80 Bestået  
18  Ulvseth`s Hanna Peter Rasmussen 17 15 8 19 18 77 Bestået  
9  Casper Cailie`s Nice Style Mikael Johannessen 18 8 18 17 15 76 Bestået  
19  Black Bentley Bitten Maria Bendtsen 15 20 5 15 16 71 Bestået  
5  Hegnets Explored By Marco polo Mette Schiøtt 18 15 4 18 15 70 Bestået  
24  Little Mhor`s Basco Birgitte Kringsholm 18 20 15 6 6 65 Bestået  
23  Seahill High Wind Taff Ninja   20 5 0 19 20 64 Ikke bestået  
10  Minnows Unique Summer Night   18 9 18 0 18 63 Ikke bestået  
13 Allie Ulla Nielsen 18 8 12 19 4 61 Bestået  
22 Aiko   0 19 15 0 20 54 Ikke bestået  
30 Mikamores Bella   9 0 20 15 10 54 Ikke bestået  
2 Shootdog Golden Diamond Yatsie   0 19 8 15 10 52 Ikke bestået  
33 Enjoy Nygaard`s Stillness Of Heart   0 15 0 17 19 51 Ikke bestået  
28 Kiria Takia`s Vitta   20 0 0 17 7 44 Ikke bestået  
35 Mikamores Binti   18 0 0 9 0 27 Ikke bestået  
34 Black Amandas Pay Back   0 0 12 4 0 16 Ikke bestået  
25 Papaya   x 0 0 15 0 15 Ikke bestået  
31 Skibstedgaard Chocolate Safir   0 15 0 0 0 15 Ikke bestået  
8 Afbud                  
15 Shootdog Golden Daredevil   x 14 D x x 14 Ikke bestået  
16 Afbud                  
 
Åbenklasse
Kat. Nr. Hund Fører Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 Point Resultat Præmiering
43 Seahill High Wind Blackfoot Phinie Helle Golstrup 20 17 20 18 20 95 Bestået 1. vinder
44 Partridge Proud Este`phe Lise Barfoed-Høj 19 15 19 20 20 93 Bestået 2. vinder
39 Hunter Lab Wind Of Change Pia Krebs Nielsen 20 16 16 19 20 91 Bestået 3. vinder
41 Cawood Bailey Johnny Nielsen 20 0 18 20 20 78 Ikke bestået  
45 Morton Just Like Gold Jeanette Rifbjerg Ryder 18 16 16 10 18 78 Bestået 4. vinder
40 Lucky Labrador`s Hera Doller Jeppe Juel Reeves 9 20 6 20 20 75 Bestået 5. vinder
36 Sissi Elsebeth Friderichsen 19 12 19 20 0 70 Ikke bestået  
37 Molshøj`s Drama Queen Lene Midtgaard 20 17 18 0 11 66 Ikke bestået  
12 Jela`s Us-Jas Alba Lars Krogh 20 0 15 9 20 64 Ikke bestået  
46 Holly Hunter`s Dodo Erling Baadsager 20 0 20 10 0 50 Ikke bestået  
42 Funnyflat`s Vega Anne-Marie Jersin 19 0 0 10 18 47 Ikke bestået  
38 Beautyfield`s Fancy Stella Rose Palle Olsen 20 0 7 0 15 42 Ikke bestået  
47 Shamika Søs Maxner 19 0 0 0 20 39 Ikke bestået  
 
Vinderklasse
Kat. Nr. Hund Fører Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 Point Resultat Præmiering
55 Highhut`s Lynx-Lynx Erik Søndergaard 20 20 18 20 16 94 Bestået  1. vinder
50 Bjoljahnchief Tanja Bisted Thorsen 19 20 17 20 15 91 Bestået 2. vinder
63 DKBRCH Drafys Mika Louise Munchaus Adsbøl 15 20 19 15 15 84 Bestået 3. vinder 
52 Ravensbank Economist Pia Bielefeldt 11 20 11 20 20 82 Bestået  4. vinder
51 Ravensbank Wicked Marianne Graversen 17 14 14 20 15 80 Bestået  5. vinder
58 Little Mhors Ikaros Lena Andreasen 0 20 4 20 20 64 Ikke bestået  
56 Juventas Ursus Jeff Gyrite Marcussen 5 8 10 20 20 63 Bestået  
 57 Gleen Mhors Sally Johnny Nielsen 11 12 12 8 20 63 Bestået  
61 Flathounds Everlasting Flame Ole Munch Petersen 0 20 19 20 0 59 Ikke bestået  
49 Hunter Lab Puff The Magic Dragon Birgitte Echwald 0 12 14 20 10 56 Ikke bestået  
54 Juventas Uni Gaia Gyrite Marcussen 7 6 11 20 7 51 Ikke bestået  
53 Maxjan`s Sally Mette Andersen 5 0 16 20 8 49 Ikke bestået  
60 Hilderyth Ida Peter Schou Andersen 0 20 0 0 20 40 Ikke bestået  
62 Lucky Labrador`s Ice Crystal Maria Nielsen 0 6 11 16 6 39 Ikke bestået  
48 Maxjan`s Gonzo Dragan Skocajic 11 20 0 0 0 31 Ikke bestået  
59 Afbud                  
Dansk Retriever Klub - Region Lolland-Falster