C-prøve og Brugsprøve den 12. april

i Hannemosen v/ Toreby L.

 

 

Bestået Brugsprøve:

6 stillede til brugsprøven. 5 bestod prøven:

 

Cody - Anders Steffensen

Team Keis Ditte - Anne Marie Frørup

Harboeangels Lady Felicia - Kirstine Olafsson

Goldensmillaleika -Per Olsen

Hindholm's Lab Lucky Louis -Henrik Friis

 

 

C-prøven

Det var mulighed for at vælge mellem dummier og vildt i begynderklasse.

 

Begynderklasse

 

 Nr  Hund  Fører  Placering / point
  Begynder dummy:    
Friia Agnar Nettie More  (flat) Pia Pedersen  2
2 Grimshøjs Aiko (lab) Henriette Hansen  2
3 Birdsong´s Indiana (lab) Mai - Britt Kracz  1
4 Tumbarumba Twelve Miles Out (lab) Jill Grenaae

 0

5 Skovbækgaard Fast Love Thazy (golden) Carina Wahlers

 2

6 Peka´s Vega (golden) Anne Funch

 -

7 Funnyflat´s Vega (flat) Anne Marie Jersin

 -

8 Nico (Flat) Inge Ferm

 1

9 Tallygold New kid on the block (golden) Laijla Larsen

 2

10 Cheslabben Dirty too (ches) Klaus Lauritsen

 1

11 Ditte (lab)Anne Marie Frørup Anne Marie Frørup

1

12 Clara (flat) Grethe Christiansen

1

13 Peka´s Arthur (golden) Karen Petersen

1

14 Brown Hunt´s Holly (lab) Joan Clausen

2

15 Birdsong´s Indian Red American (lab) Jørgen Jensen

1

16 Sabina (golden) Peter Boye Larsen

2

17 Balder (lab) Conny Olsen

1

18 Leika  8 (golden) Per Olsen

1

19 Cheslabben Dirty Dancer (ches) Svend Kiær

1

  Begynder vildt:  

 

20 Shootdogs Gyldne Valentino (lab) Tommy Zangenberg Frederiksen

1

21 Balbimie (lab) Michael Andersen

1

22 Noa (lab) Niels Barylak

2

23 Bellis (Lab) Søs Maxner

1

24 Tumbarumba chokolate Bomb (lab) Lotte Andersen

2

25 Hanna (lab) Peter Rasmussen

-

26 Aslan (lab) Anders Steffensen  Flyttet til Åben

 

27 Lærkeredens Frigg (lab) Michael Andersen

2

 

- er hunde som på en eller flere poster har fået tildelt 0

 

Bedste hund i Begynderklasse:

Dagens bedste på dummy: Nico (Flat)

Dagens bedste på vildt:  Shootdogs Gyldne Valentino (lab)

 

 

Åbenklasse

 

 Nr  Hund  Fører  Placering / point
 30 Aslan (lab) Anders Steffensen 2
 31 Mocanellis Sun moon And stars (lab) Berit Marie Jørgensen 3
 32 Molshøjs Denver (lab) Susanne Wærling  2
 33 Dodo (flat) Erling Bådsager 2

 

- er hunde som på en eller flere poster har fået tildelt 0

 

Bedste hund i Åbenklasse:

Molshøjs Denver (lab)

 

 

Vinderklasse

 

 Nr  Hund  Fører   Placering / point
51 Smilla (golden) Per Olsen 2/82
52 Trompeterbakken´s Priska (lab) Jane Dam 4/74
53 Thrisgaards Eyes On Fire (lab) Tommy Zangenberg Frederiksen 1/87
54 Wilma (lab) Peter Rasmussen -
55 Lille Udstrup´s Nuggi (lab) Jan Sørensen -
56 Skovager´s Moss Lane Gaby (lab) Lise Barfoed-Høj 3/80
57 Lucky Labradors Mustang Sally (lab) Helle Dissing -
58 Lille Udstrup´s Nalle (lab) Jytte Rasmussen -
59 Shootdog Lucinda (lab) Dorthe Wiisbye -
60 Luna (lab) Palle Rasmussen -
61 Lab Tassos Cleo (lab) Annette Olsen -

 

 

Tilbage

Dansk Retriever Klub - Region Lolland-Falster